سقف عرشه فولادی

آشنایی با سقف عرشه فولادی

در عصر حاضر محققین در رشته مهندسی عمران که با بهره از دانش تکنولوژی در ساخت و ساز توانسته اند روش ها و مصالح جدید و به روز را متناسب با نیاز صنعت کشف و سپس تولید کنند . استفاده از مصالح جدید می تواند هزینه و زمان را در ساخت پروژه های عمرانی را به مقدار چشمگیری کاهش دهد . بهبود عملکرد سازه دست خوش روش ها و مصالح استفاده شده در پروژه ها می باشد . استفاده از سقف عرشه فولادی می تواند یکی از جدیدترین و بروزترین مصالح در مهندسی عمران باشد که این روزها از اهمیت ویژه ای نزد طراحان برخوردار است. سقف عرشه فولادی از متریالی همچون ورق فولادی سرد نورد شده گالوانیزه، گل میخ ها، بتن و آرماتور که اجزای اصلی تشکیل دهنده این نوع از سقف ها می باشد تشکیل شده است . در بحث اجرای سقف عرشه فولادی می توان گفت این نوع سقف ها در دو نوع سازه های بتنی و فولادی با رعایت ضوابط آیین نامه ای قابل اجرا هستند . در ادامه با ویژگی های این سقف ها بیشتر آشنا می شویم .

 

مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی

  • این سقف ها با توجه به درگیری بین بتن و گل میخ ها باعث ایجاد یک سقف صلب می شوند . از مزایای استفاده از سقف های صلب می توان گفت که از لرزش های کف جلوگیری می کنند و در هنگام زلزله باعث می شوند سازه عملکرد مطلوبی را داشته باشد .
  • در این نوع سقف ها از بتن غیر سازه ای با توجه به استفاده از ورق های گالوانیزه u شکل سقف های عرشه فولادی که علاوه بر نقش سازه ای، نقش قالب را هم ایفا می کنند، صرف نظر می شود و وزن سقف را نسبت به سقف های متداول دیگر کاهش می دهد. وزن سقف کمتر به کاهش بار بر روی تیرها و ستون ها می انجامد. در نتیجه ستون ها و تیر ها به دلیل تحمل وزن کمتر سقف، لاغر تر می شوند و طبیعتا کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه را در بر دارند .
  • پارامتر با اهمیت و کلیدی که در ارتباط با ساخت و اجرای پروژه ها وجود دارد، زمان اجرای پروژه می باشد. در اجرا سقف عرشه فولادی نسبت به دیگر سقف های متداول، زمان اجرای سقف بسیار کاهش یافته در نتیجه زمان اجرای پروژه نیز بسیار کاهش می یابد .
  • در سقف عرشه فولادی به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه که علاوه بر نقش سازه ای نقش قالب را هم دارند، از هزینه و زمانی که صرف قالب بندی در سقف های متداول می شود صرفه جویی می شود و همچنین این نوع سقف ها به دلیل پایدار بودن آنها در هنگام بتن ریزی تا دهانه های بزرگ نیاز به اجرای جک یا شمع ندارند . چنانچه طول دهانه از 4 متر تجاوز کند باید تیر فرعی اجرا گردد .

قیمت اجرا و تولید سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی را با توجه به نوسانات بازار ارز در ایران نمی توان بطور دقیق اعلام کرد . هزینه ها در این نوع از سقف ها  بستگی به پارامتر هایی مانند قیمت ورق های فولادی گالوانیزه U شکل ، برش گیر ها ( گل میخ‌ها ) ، ضخامت بتن و میزان آرماتور (میلگرد های حرارتی) در هنگام اجرای سقف عرشه فولادی دارد . قیمت دقیق این نوع سقف ها پس از انجام محاسبات و در دست داشتن نقشه های اجرایی به وسیله شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی مشخص می گردد .

 

شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی

شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی می توانند با توجه به مهندسان متخصص و دستگاه های مدرن به عنوان طراح و تولید کننده سقف عرشه فولادی هر یک از اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی که قبلا به آنها اشاره گردید را با توجه به پروژه و شرایط آن ، سقف ها را محاسبه و تولید کنند و سپس به بازار عرضه نمایند .

 

سقف عرشه فولادی در بین سایر محصولات و مصالحی که به منظور ساخت و ساز یا پوشش دادن به سازه های مختلف به کار می رود یک استثنا به شمار می رود .

از جمله کاربردهای انواع سقف عرشه فولادی استفاده از این محصول در ساختمان های مدرن است که می توان در ادامه با ایجاد سقف های گچی و طرح دار یکی از زیباترین جلوه های بصری را در دکوراسیون جدید خلق کنید . همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره کرده ایم غیر از کاربردها و مزایای بیشماری که این نوع سقف فولادی- بتنی در مجتمع های عظیم صنعتی و مسکونی دارد دارای  قیمت  بسیار مناسبی نیز می باشد به طوری که قیمت سقف عرشه فولادی بسیار مناسب بوده و بنابراین مشوق خوبی برای افزایش کیفیت توسط تولید کننده سقف عرشه فولادی می باشد .

ویژگی استثنایی سقف عرشه فولادی

همانطور که در مطالب قبل ذکر کردیم نصب و اجرای سقف عرشه فولادی که غالبا بر عهده پیمانکاران و مجریان پروژه های ساخت و ساز می باشد نیز از هر نظر ساده بوده و می تواند ضمن سودآوری و بازدهی مالی برای شرکت سقف عرشه فولادی همچنین در مدت زمان کمتری پروژه را به اتمام برساند . اما این سقف یک ویژگی منحصر به فرد و استثنایی نیز دارد که شاید تاکنون در مورد آن چندان اطلاعاتی ارائه نشده است . در واقع  این نوع سقف فولادی دارای کانال ها و منافذ مناسبی به منظور عبور انواع لوله ها و انشعابات مختلف آب ، گاز یا سایر امکانات موجود در محل می باشد .

بهینه سازی فضا

یکی دیگر از ویژگیهای بهره گیری و اجرا سقف عرشه فولادی استفاده از حداکثر فضای ممکن است . بدین معنی که سقف مذکور تمامی فضای مورد نظر را پوشش داده و به راحتی می توان از بیشترین فضای ممکن در منزل یا واحدهای تجاری و صنعتی برخوردار باشیم . این ویژگی به خصوص در اماکن و واحدهای مسکونی با زیربنای کم بیشتر خودنمایی می کند . در واقع  مالکان این واحدها تمایل دارند تا از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببرند و از همین رو نصب سقف مذکور می تواند به این دغدغه آنها نیز پایان دهد .

مقاومت بالا

مزیت یا ویژگی دیگری که انواع سقف عرشه فولادی از آن برخوردار هستند مقاومت و درجه استحکام مواد و مصالح به کار رفته در تولید این محصول است . هر چند در ظاهر استفاده از بتن ریزی و یا آرماتور بندی می تواند بیانگر نوعی سنگین بوده ان باشد ولی در واقع اینطور نیست و سقف مذکور یکی از سبک ترین و مقاوم ترین سقف های موجود در جهان می باشد . این خصوصیت از یک جنبه بیشتر از سایر جنبه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند . در واقع استفاده از این نوع سقف در  مجتمع های تجاری ، مسکونی یا صنعتی به خصوص در کشورهایی  مانند کشور ما که بیشترین آسیب ها را از نظر حوادث طبیعی متحمل می شوند و خطرات مختلفی هر ساله از قبیل سیل یا زلزله ساختمان ها و بناهای مختلف را تهدید می کنند بسیار ضروری است. نصب این نوع سقف ضمن ایجاد فضای رقابت بین شرکت سقف عرشه فولادی که به عنوان تولید کننده سقف عرشه فولادی نیز شناخته می شود با سایر تولیدکنندگان داخلی و خارجی می تواند به تداوم تولید این محصول یاری برساند . در ضمن لازم است تا به تدریج انواع سقف فولادی جایگزین سایر مصالح  شوند . در واقع استفاده از این نوع سقف به منظور مقاومت در برابر زمین لرزه یا سیل و بارش های شدید به دلیل عایق بندی مناسب و استحکام آن می تواند بسیار موثر باشد .

 

درباره سقف عرشه فولادی :

عرشه فولادی یک ورقه نازک گالوانیزه است که توسط تیرهای فولادی ( تیر فرعی ) محکم نگه داشته می شود .این کار برای حمایت از غشای بتونی یا عایق سقف است . از سقف عرشه فولادی در سازه های فلزی و بتنی استفاده می شود .

تغییرات در ضخامت ، شکل و عمق عرشه می تواند برای برآورده ساختن شرایط مختلف بارگذاری استفاده شود . طراحی خاص این سقف های فولادی باعث می شود که سختی نهایی سازه و مقاومت آن به حداکثر خود برسد .

در واقع این طراحی خاص مقاومت فولاد و بتن در نیجه سازه را چند برابر می کند . این سقف ها مقاومت بالایی در برابر انواع بارهای وارد بر سازه دارند و رضایت مشتری را تا به امروز توانسته اند کسب کنند .

سایت سقف عرشه فولادی

اجرا سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی

تولید کننده سقف عرشه فولادی

شرکت سقف عرشه فولادی

 

تماس با شرکت جهت مشاوره

شرکت های همکار

 

وبلاگ شرکت سقف عرشه فولادی

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)