وبلاگ اجرا سقف عرشه فولادی

مزایای و فواید استفاده از سقف عرشه فولادی

20 May 2019

سرعت بالا ؛ سبکی؛  مقرون به صرفه بودن ؛ استاندارد؛ مدرن بودن و ایمنی بالای سقف‌ های عرشه فولادی از مزایای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقف‌هاست .

سقف‌های عرشه فولادی به سقف هایی گفته می‌شود که با استفاده از دو متریال ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی ، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.

منظور از سقف عرشه فولادی مقطع خمشی مختلطی است که از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل و گل میخ‌ها، که با آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی به اجرای این نوع سقف اقدام می‌شود. یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌های ساخت سقف برای ساختمان‌ها سامانه‌های مرکب دال فولادی – بتنی است که این سامانه متشکل شده از مقاطع مختلط دال بتن مسلح بر روی ورق‌های ذوزنقه‌ای که به تیرها و شاه تیرهای فولادی وصل می‌شوند.

از مزایای سقف عرشه فولادی در مقایسه با سقف‌های متداول در سازه‌های فولادی ساختمان‌ها میتوان به وزن کم آن اشاره نمود که با بکارگیری عرشه‌های فولادی در سقف‌های کامپوزیت سرعت اجرا شدن سقف را بطرز خارق العاده‌ای بالا می برد که در این سرعت هزینه‌ های جاری و تمام شده پروژه‌های بزرگ را کاهش می دهد .

افزایش سرعت اجرا و حذف مواد و روش‌های سنتی وقت گیر و هزینه بر از عوامل  صنعتی سازی می باشند وصنعتی سازی سقف با ایجاد سقف عرشه فولادی به‌ عنوان یکی از قسمت‌های مهم ساختمان تاثیر خارق العاده‌ای در تسریع ساخت ایفا می‌کند . چنانچه از روش‌های مدرن در اجرای سقف به‌کار گرفته شود ، پروژه در مدت زمان کم و مناسبی به اجرا درمی آید .

 

مزایای سقف عرشه فولادی

مزایای سقف عرشه فولادی چیست ؟

بطور خلاصه سرعت بالا ؛ سبک بودن ؛ مقرون به صرفه ؛ استاندارد ؛ مدرن بودن و ایمنی بالا از مزایای سقف عرشه فولادی می‌باشد؛ در ادامه به توضیح هریک از موارد ذکر شده پرداخته می‌شود :

سرعت : اجرای سقف‌های عرشه فولادی سریعند  به گونه‌ای که درسریعترین نوع آن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع در یک روز تحویل داده می‌شود ، بیش از ۵۰% زمان اجرای سقف‌ها را گاهش می‌دهد، نیاز به شمع گذاری ندارد، نصب آن آسان است ، می‌توان بتن ریزی چند سقف را همزمان انجام داد همچنین عملیات قالب بندی و باز کردن مجدد را حذف کرده است .

سبک بودن: حدود ۲۵% از بار مرده سقف را کم می‌کند ،۱0 تا ۳۰% در فولاد سازه فلزی صرفه جویی می‌شود ،۴۰ تا ۷۰% مصرف میلگرد سقف را کم می کند ، در مصرف بتن۱۰ تا ۱۵% صرفه جویی می شود همچنین  می توان ورق عرشه فولادی تا ۲۵۰۰ متر مربع در یک تریلر حمل نمود .

سایت سقف عرشه فولادی

اجرا سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی

تولید کننده سقف عرشه فولادی

شرکت سقف عرشه فولادی

 

تماس با شرکت جهت مشاوره

شرکت های همکار

 

وبلاگ شرکت سقف عرشه فولادی

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)